Opravy žaluzií

Specializujeme se na opravy žaluzií

 

Výměna utrženého silonu nebo ovládacího řetízku u horizontálních žaluzií. Další velice častou opravou je výměna převodového mechanizmu u žaluzií. U vertikálních žaluzií provádíme opravy nebo výměny ovládacích lišt, výměny závaží a dodání nového spojovacího řetízku.

Opravy venkovních rolet ovládaných ručně nebo elektricky. Nejčastější je výměna tkalounu a jejich navijáku, proto doporučujeme preventivní výměny. Velmi často dochází k přetržení tkalounu a oprava spadlé rolety je mnohonásobně dražší. Tyto opravy jsme schopni provádět i ve výškách běžně nepřístupných.

Opravy vertikálních žaluzií. Konstrukce žaluzie je přišroubována v zasklívacích lištách okna. V této konstrukci je převodový mechanizmus, který ovládá naklápění lamel a jejich výškovou korekci, tu zaručuje řetízek. Řetízek se ve většině případů přetrhne a vypadne z ovládání. Tento mechanizmus se nejčastěji opotřebuje, jelikož je z plastu. Při servisu oken je to nejčastější jev. Ze samotné konstrukce vedou dva tzv. vlasce a ty drží žaluzii blízko u skla, aby propustila co nejméně světla.

55162bf35bf57abdf7d3c23dfe36eec6.jpg

 Opravy horizontálních žaluzií. Konstrukce žaluzie je uchycena ve většině případů do stropu nebo podobného kotevního systému. Nosným prvkem je lišta žaluzie. U té většinou přestane fungovat  její ovládání, ať jde o posouvání nebo nastavení. V lamelách žaluzií jsou pro jejich napnutí umístěna závaží spojená plastovým řetízkem. Problémem je sluneční záření, které plastový řetízek nahřeje a ten se běžným používáním rozpadne.