Dřevěná okna

Specializujeme se na opravy a renovace dřevěných oken

 

Dřevěná okna se vyrábí z různých okrasných dřevin, které určují mechanické vlastnosti oken. V našich podmínkách se dřevěná okna vyrábějí ze smrku, borovice, dubu a modřínu. Dovážená exotická dřevina je meranti, mahagon nebo oregonská borovice.

Dřevo je nejrozšířenější materiál pro výrobu oken, a to od jejich prvopočátku. Dřevo je jak pro své vlastnosti, tak i estetickou stránku stále jedním z nejužívanějších materiálů pro výrobu oken. Své uplatnění nachází na historických budovách, ale i na moderních objektech, jejichž majitelé chtějí dotvořit celkovou vizualizaci spojení člověka s přírodou.

Špaletová okna se vyrábí z masívního dřeva. Eurookna jsou vyrobena z profilů lepeného lamelového dřeva, tento profil zaručuje mechanickou stálost. Proto lze dřevěné okna opravovat vysazením nového dřeva, lodičkou.

Dřevěná okna lze rozdělit na špaletové neboli kastlová a eurookna. Špaletová okna jsou historicky starší než eurookna a proto jsou osazeny v historických budovách. Tyto budovy jsou pod dohledem památkářů, je nutné u těchto oken provádět takzvané udržovací nátěry nebo repase dřevěných oken. U eurooken se setkáváme s několika problémy: vlivy povětrnostních podmínek, mechanické poškození.

Těmto poškozením lze předcházet pravidelnou prevencí. Na dřevěná špaletová, eurookna lze použít renovační sady. Tato preventivní údržba se provádí alespoň jednou ročně a určitě u dřevěných oken prodloužíte jejich životnost.

U dřevěných špaletových a eurooken provádíme renovační nátěry, celkovou renovaci oken, opravy oken a dveří po vloupání, výměny poškozených částí dřeva, výměny skel, opravy a výměny kování oken, montáže okapnic, výměny těsnění oken.