Poradna

Před zadáním nového dotazu se prosím přesvědčte, zda již na této straně není na Vaší otázku odpovězeno

Vložit nový dotaz arrow
(O odpovědi budete informování na e-mail.)

Otázky a odpovědi

Rendl | 9.1. 2017

Dobrý den,máme plastová okna od roku 2004.Poslední 3 roky se začínají rosit a už je více hlučnosti.V místnosti,kde se málo topí,jsou při větších mrazech vlhké i rámy.Žaluzije máme přes zimu nahoře,větráme. Chtěla bych se zeptat,jestli by pomohlo nové těšnění nebo vyměnit křídla kvůli stáří oken.Děkuji

Dobrý den, je otázkou do jaké výšky se okna rosí? Norma povoluje cca 3-5 cm od spodního okraje. Hlučnot lze vyřešit posílením tloušťky samotných skel a doplnění silikonového těsněné do křídel. Dopručil bych pořídit si vlhkoměr a zaměřit v jednotlivých místnostech vlhkost. Pak by se dalo najít nějaké pro Vás vhodné opatření.

S pozdravem Doktor oken

Tkačík | 1.10. 2016

Dobrý den, koupil jsem byt v panelové domě a připadá mi, že mi táhne kolem oken a některé okna jdou hůř otevřít. Jedná se o plastové okna. Myslím si, že je bude stačit seřídit. Mohli by jste mi napsat cca na kolik seřízení vyjde? Určitě vás budu kontaktovat kdy, by jste se mohli dostavit k seřízení. Byt je v kladně. Za odpověď předem děkuji.

Dobrý den, ano máte pravdu, Vaše problémy vyřeší běžné seřízení a promázání oken. Pokud se tak nestane, technik Vás bude informovat o dalším postutpu. Jednalo by se pravděpodobně o výměnu těsnění v plastových oknech. Cena se bude odvíjet od doby strávené u vás, cca odhadduji 1000 Kč bez příslušných DPH.

S pozdravem Doktor oken

Demuth Tomáš | 3.8. 2016

Prosím šlo by do zasklení stávajícího neotevíratelného plast. okna vložit menší ventilační okno? Nechci demontáž kvůli poškození fasády.

Dobrý den, ano je možné do rámu fixního okna vložit vyklápěcí okno. Jen to nebude vypadat esteticky moc dobře. Pokud by jste měl zájem neváhejte nás kontaktorvat.

S pozdravem Doktor oken

Jiří Löffelmann | 30.4. 2016

Dobrý den, máme prosklenou stěnu složenou s více oken a všiml jsem si, že u země z venkovní strany jsou mezery mezi profily plastových oken. Dá se tento problém nějak vyřešit? Děkuji

Dobrý den, z venku se dá nalepit krycí jedokomorová lišta. Pro upřesnění nám prosím do emailu pošlete fotky.

S pozdravem Doktor oken

Jurčeková | 3.2. 2016

Prosím o informaci jak odstranit z plastových rámů u balkonových dveří lepidlo po suchých zipech. Lepidlo je velmi tvrdé a suché. Nechci je poškodit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, nejvhodnější je použít přímo čističe na plast. Po samotném očištění zakonzervujete povrch plastu renovační sadou na plastová okna.

S pozdravem Doktor oken