Poradna

Před zadáním nového dotazu se prosím přesvědčte, zda již na této straně není na Vaší otázku odpovězeno

Vložit nový dotaz arrow
(O odpovědi budete informování na e-mail.)

Otázky a odpovědi

Martina | 30.12. 2015

Dobrý den,mám stará plastová okna,jedny z těch prvních,co se dělaly a rozbilo se kování.Okno teď nejde zavřít.Je možné opravit kování i na těchto starých oknech?

Dobrý den, staré kování na okna zatím máme. Doporučil bych spíše okno překovat novým typem  kování. Jelikož za nějaký rok spíše seženete novější kování do okna než Vaše původní staré. Pro zaměření a zpracování cenové nabídky nás prosím kontaktujte.

S pozdravem Doktor oken

krampla jiří | 16.12. 2015

proč se rosí okno zvenku? v oknu je trojité sklo a není pod ním radiátor. děkuji za odpověd

Dobrý den, potřeboval bych více infromací. Jedná se o pasivní dům? Jaké je stáří skel? Pálím jen od boku. Může se jednat o vadu smáčivosti skel, ale to nelze bez fotek a dalších informaci přesně říci.

S pozdravem Doktor oken

Řihák | 13.11. 2015

Dobrý den Mám celkem nová (r.v. 2007) dřevěná eurookna s dvojsklem 1,1. Ale zdá se mi, že při nižších teplotách mi od oken jde chlad. Nezdá se mi, že by přímo táhlo ale spíše, že samotná skla jsou hrozně studená. Jak by se dal zjistit, kde je problém? P.S.:Okna se mi od spodu také rosí při venkovní teplotě cca -3 C a více. Děkuji za odpověď

Dobrý den, skla se mohou rosit do výšky 3-4 cm. U Vás bych doporučil provést teplotní měření, obdoba termo kamery. Pak se dá navrhnot další opatření k vyřešení poblému.

S pozdravem Doktor oken

Jana Martincová | 25.9. 2015

Dobrý den, mám špaletová ,klasická dvoukřídlá okna a potřebovala bych změnit normální otvírání na otevírání výklopné,tzv. ventilačku Je-to technicky možné a provádí to vaše firma? Děkuji za odpověď J. Martincová.

Dobrý den, truhlář je schopen Vám změnit otvítání špaletových oken na výklopné. Kontakujte nás pro zaměření a zpracování cenové nabídky.

S pozravem Doktor oken

Kateřina Brindová | 16.8. 2015

Dobrý den, firma nám do nového domu dala francouzská okna,ale místo doleva se otvírají doprava. Dá se s tím něco udělat? Firma se k tomu postavila odmítavě.

Dobrý den, to je poměrně velký problém. Určitě se to dá předělat, ale budou vidět díry v křídlech. Nejhezčí by bylo nechat vyrobit křídla nová. 

S pozdravem Doktor oken