Poradna

Před zadáním nového dotazu se prosím přesvědčte, zda již na této straně není na Vaší otázku odpovězeno

Vložit nový dotaz arrow
(O odpovědi budete informování na e-mail.)

Otázky a odpovědi

Staněk | 29.4. 2013

Dobry den, pozadal bych o radu s nasledujicim problemem. U plastovych oken z roku 2001 doslo k naproste korozi kovani AUBI ve spodni casti okna (cep, na kterem se okno otaci pri otevirani). Z peti oken je jedno jako nove a ctyri s ruznym stupnem koroze. Lze okna jeste zachranit?

Dobrý den, bohužel korozi nelze zastavit. Doporučil bych kování postupně vyměnit, aby nedošlo k havárii a navýšení nákladů o nějaké mimořádné situace (vikend, svátek a pod.).

S pozdravem Doktor oken

Ludmila Kozumplíková | 3.3. 2013

Dobrý den. Máme ve starším cihlovém domku zachovaná špaletová okna s tím, že máme venkovní rámy nové s dvojsklem. Jelikož nám to dělal známý truhlář, jen udělal okna, já si to natřela a nedal nám k tomu žádné těsnění, tudíž jsem koupila pěnové těsnění a nalepila. Ale po zkušenostech ze zimy nám to nevyhovuje, táhne. Udělal tam i nějaké drážky na těsnění, ale raději se chci s někým poradit. Jsou to okna starého vzhledu, nahoře "vejhlídky" a dole okenice.Mnohokrát děkuji za radu.

Dobrý den, správně by mělo být těsnění u špaletových oken na vnitřních křídlech. Problém, který popisujete se težko řeší. Je zde mnoho aspektů. Vlhkost, teplota, stranová orientace. Pro vhodnou radu, bych potřeboval více informací, případně fotek. Jinak pěnovým těsněním se nic nepokazilo. Neváhejte nás kontaktovat. 

S pozdravem Doktor oken

Karel | 26.2. 2013

Dobrý den, můj dotaz: Nechtěli bychom měnit klíče u spolumajitelů domu (SVB) chtěli bychom pouze výměnu vložky, ale pro stejné klíče. Neboli, vložku na původní klíče a zároveň přidat další klíče. Jsou tam ty delší. Nevíme, zdali to jde. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano lze vyrobit FAB podle stávajícího klíče a bezpečnostní karty. Počet kíčů si určíte sami.

S pzdravem Doktor oken

Stehlík | 26.1. 2013

Dobrý den. Mám problém s prasklým rámem v dolním rohu okna je viditelná prasklina ve sváru. Dokážete mi poradit popřípadě pomoci? Děkuji Stehlík

Dobrý den, oprava se dá udělat pomocí studeného svařování, ale už nikdy nedosáhneme původní pevnosti. Postižené místo lze vystužit i nějakým úhelníkem. Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem  Doktor oken

Novák | 13.1. 2013

Dobrý den. Mám plastová okna a jedno z nich se při otevření zároveň vyklopí. Mohu poprosit o radu?

Dobrý den. Váš problém vyřeší běžné seřízení a promazání kování. Zároveň bych Vám doporučil seřízení a promazání ostatních oken, aby nedošlo ke stejnému problému i u jiného okna. Neváhejte nás kontaktovat. Dr. Oken