Poradna

Před zadáním nového dotazu se prosím přesvědčte, zda již na této straně není na Vaší otázku odpovězeno

Vložit nový dotaz arrow
(O odpovědi budete informování na e-mail.)

Otázky a odpovědi

Panc | 4.1. 2013

Dobrý den. Mám plastová okna z roku 1999 a v poslední době mi přijde, že okny táhne studený vzduch a je zvýšená hlučnost. Poradíte mi prosím co je možné s tímto problémem udělat? Děkuji

Dobrý den. Jsou dvě varianty řešení. První variantou je, že pomůže správné seřízení kování a přitažení křídel k rámu. Pokud by i přesto problém přetrvával, doporučuji výměnu těsnění v rámu popřípadě křídel. Obě řešení jsou cenově velice dostupná. Pro přesnou cenovou kalkulaci nás kontaktujte telefonicky, nebo emailem.

Dr. Oken

Prokš | 4.1. 2013

Dobrý den. Našel jsem na vašich stránkách problémy zabývající se rosením skel. Mám okna z roku 2001 a poslední dobou se mi okna velice rosí. Mohl bych poprosit o rady jak se tohoto problému zbavit.

 

Dobrý den. V první řadě se vás zeptám, kde okna jsou a jak často ve vašem domě či bytě větráte? Dále jestli používáte nějaké žaluzie? Děkuji za odpověď

Dr. Oken

 

Okna jsou v bytovém domě. Manželka větrá každý den pomocí otevřené ventilačky. Na všech oknech jsou zatažené žaluzie.

 

Dobrý den. Doporučuji následující postup. Větrat v místnosti by se mělo plným otevřením okna několik minut. Také doporučuji ráno žaluzie vytáhnout nahoru a začít větrat, zkondenzovaná voda by se měla sama odpařit. Pokud by tento problém stále přetrvával, doporučuji výměnu izolačních skel. Jelikož skla máte v oknech 12 let, jejich životnost už vypršela a v daném roce výroby se nepoužíval žádný izolační mezi skelní plyn. Pro případnou nabídku změřte světlost oken a my vám připravíme orientační cenovou nabídku.

Dr. Oken